Vi følger boligmarkedet i og omkring Frederikssund og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Frederikssund følger boligmarkedet i og omkring Frederikssund. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Roskildevej 148 solgt for 3.700.000 kr.
Boligen overtages af Alexandra Spliid Neustrup og Jacob Søvang Christiansen den 22. april. Køberen har betalt 3.700.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 28.030 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.850.000 og boligen er derfor handlet til 100% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 132 kvm. og er opført i 1935. Grunden er på 697 kvm.
Boligen er solgt af LokalBolig Frederikssund
Snorresvej 10 solgt for 3.350.000 kr.
Boligen overtages af Anette Tetens den 01. april. Køberen har betalt 3.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 26.587 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.171.000 og boligen er derfor handlet til 54% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 4 værelser på i alt 126 kvm. og er opført i 1971. Grunden er på 379 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af LokalBolig Frederikssund
Platanvej 20 solgt for 3.250.000 kr.
Boligen overtages af Heba Al-Saedi Bjørholm og Rasmus Bjørholm den 03. april. Køberen har betalt 3.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.863 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.101.000 og boligen er derfor handlet til 55% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 102 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 881 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Frederikssund
Bakkevænget 24 solgt for 3.195.000 kr.
Boligen overtages af Moloda Nizami og Yakob Khan den 30. marts. Køberen har betalt 3.195.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.747 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 128% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 154 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 703 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af LokalBolig Frederikssund
Kornvænget 37 solgt for 2.725.000 kr.
Boligen overtages af Marianne Christensen og Michael Schou Christensen den 15. april. Køberen har betalt 2.725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.945 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 95% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 3 værelser på i alt 91 kvm. og er opført i 1986. Grunden er på 225 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Frederikssund
Mosevej 8 solgt for 2.000.000 kr.
Boligen overtages af Annette Birthe Jensen den 10. april. Køberen har betalt 2.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 27.778 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 133% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 72 kvm. og er opført i 1959. Grunden er på 27.200 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Frederikssund