I Børnehuset Gyldensten vuggestue søger vi pædagogisk personale, der har lyst til at være med til at sætte retning og skabe en tryg, legende og inspirerende hverdag.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Frederikssund.
4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Frederikssund. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Leder du efter noget at lave i Frederikssund den kommende weekend? Byen byder på en spændende blanding af middelalderkampsport, episke eventyr på det store lærred, og dybdegående teateroplevelser.
Seneste opdateringer fra Nordsjællands Politi på X: https://t.co/ahS7F5lBxI
Frederikssund er klar til at byde på en uge fyldt med både fysiske aktiviteter for de unge samt lærerige og spændende arrangementer for alle aldre. Deltag i alt fra træningsprøveseancer til tankevækkende foredrag.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Frederikssund.
Politiet modtog klokken 20.57 en anmeldelse om et færdselsuheld i krydset ved Saltsøvej og Skibbyvej i Skibby. To biler var involveret i sammenstødet, der skete, da en 64-årig mand fra Kirke-Hyllinge ikke overholdt sin vigepligt.
I forbindelse med en narkoindsats i Frederikssund blev en 15-årig ung kvinde truffet og vurderet påvirket af euforiserende stoffer. Ved en efterfølgende visitation blev hun fundet i besiddelse af 19 klumper hash, som var fordelt i separate pakker. Desuden havde hun over 3.000 kroner i kontanter på sig.
Under en indsats mod narko på gadeplan i Frederikssund havde politiet narkohundene Vaks og Fister med på patrulje. Vaks gjorde en bemærkelsesværdig indsats ved at finde en affaldspose med amfetamin i et hult træ ved Foderstofgården. Kort derfra opsnusede Vaks også en digitalvægt i en hæk.
J. F. Willumsens Vej 38 er netop kommet til salg til hele 9.995.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Frederikssund.
Onsdag sidst på eftermiddagen observerede politiet et formodet salgssted i Frederikssund. Under observationen så politiet, hvad der lignede en handel, og de valgte at standse køberen.
Forestil dig, at du bliver hentet i bus fra Frederikssund, lige der hvor du bor. Ikke noget med lange køer, skiftende transportmidler eller stress på vej til lufthavnen. Bare en tryg og nem start på en dejlig ferie.
Frederikssunds kirker inviterer alle bogentusiaster til en hyggelig litteraturkreds i Islebjerg Kirke. Møderne afholdes den anden fredag i måneden fra september til marts, hvor deltagerne kan diskutere månedens udvalgte bog over kaffe og rundstykker.